מיקמק עולם וירטואלי אמיתי לילדים

מיקמק עולם וירטואלי אמיתי לילדיםב-10 בדצמבר 2009 הגיח לאוויר העולם משחק וידיאו ישראלי חדש בשם מיקמק. יניב חממי הוא האדם שעמד מאחורי פיתוח המשחק והוא זה שהניח את היסודות למה שהתפתח אחר כך למשחק ישראלי פופולרי במיוחד אשר סביבו התפתחה קהילה שלמה. למי שלא יודע, מיקמק הוא משחק וידאו בהשתתפות שחקנים וירטואליים רבים מכל רחבי הארץ המיועד לילדים, כאשר ההרשמה אליו והמשחק הבסיסי הוא בחינם. אמנם, חלק גדול מן המשחק אלו אפשרויות הכרוכות בתשלום כמו רכישות של מנויים ושדרוגים שונים המעצימים את חווית המשחק עבור הילד. בשנת 2015 נרכשה 50% מהבעלות על המשחק על ידי אתר החדשות הפופולרי בישראל – YNET מה שעזר לקידומו ולהתבססותו כמשחק וידאו ישראלי פופולרי במיוחד.

 

הצלחתו של המשחק מיקמק בישראל

העובדה כי מדובר על משחק וירטואלי הכולל עולם אמיתי לילדים מעניקה אין ספור אפשרויות משחק שונות אשר מאפשרות לילדים לשאוב שעות רבות של הנאה מהמשחק. ואכן, מיקמק זוכה להצלחה רבה בישראל כאשר רבים רוכשים גם את השדרוגים הכרוכים בתשלום בשביל להעניק לילדים שלהם חווית משחק מלאה. סביב המשחק התפתחה תעשייה שלמה של מוצרי מרצ'נדייז שונים ובהם ציוד לביה"ס כמו ילקוטים וקלמרים עם תמונות של דמויות מהמשחק, בובות שונות ואפילו סדרת טלוויזיה המכונה "מיקמק – הסדרה" אשר מבוססת על המשחק. הסדרה זכתה גם היא להצלחה וחודשה לעונה שנייה ושלישית (סה"כ 30 פרקים של 12 דקות).

 

מה בעצם משחקים במיקמק?

מיקמק בנוי בצורה של עולם וירטואלי אמיתי אשר מחולק ל – 18 אזורים שונים. הילד מעצב לעצמו את דמות המשחק ובוחר עבורה שם, ולאחר מכן הוא יכול להסתובב איתה ברחבי העולם הווירטואלי של מיקמק וליצור קשרים עם דמויות ואנשים אחרים – בדיוק כמו בעולם האמיתי שלנו. לכל דמות יש בית אותו ניתן לבנות ולעצב באמצעות פריטים שונים, ולרכוש לדמות פריטי לבוש או אביזרים שונים באמצעות השלמת משימות או רכישה של שדרוגים בתשלום. בנוסף, בעולם הווירטואלי של מיקמק ישנה התייחסות לחגים בישראל כאשר בחגים כמו חנוכה או סוכות ישנה תפאורה מתאימה בעולם הווירטואלי הכוללת אלמנטים הקשורים בחג ופריטים שונים כמו פריטי לבוש מתאימים אותם ניתן לרכוש רק בתקופה של החג. גם למשתמש החינמי ישנם לא מעט אפשרויות במשחק אך ישנם גם אפשרויות ודברים אותם ניתן להשיג רק באמצעות תשלום כסף כמו למשל רכישה של חיית מחמד (ווירטואלית כמובן…) המכונה במשחק "מינימיק" אותה הילד יכול לגדל ולטפח בעולם הווירטואלי.

מיקמק עולם וירטואלי אמיתי לילדים